Řeč těla

15. října 2010 v 16:30 | Shery |  Řeč těla
Ve volné přírodě koně používají ke komunikaci se stádem řeč těla. Kůň, který je vystaven něčemu znepokojivému nebo potencionálně nebezpečnému, tuto hrozbu vyhodnotí a zareaguje podle toho, jak vnímá závažnost situace.

  1. Znepokojení: Kůň zvedne hlavu a pozorně poslouchá. Nastraží uši a otočí je dopředu, roztáhne nozdry, aby mohl nasát případné pachové informace a doširoka otevře oči, aby viděl co nejvíce.   Cítí-li se ohrožený, začne nervózně couvat a hrabat kopyty a zároveň se stále snaží zjistit co se děje. Může také frkat, zvedat ocas a odskakovat a poté se buďto otočí a odcválá nebo bude hrozbě čelit.
  2. Hrozba útokem: Cítí-li se kůň ohrožen jiným koněm, může dát najevo agresi. Projeví ji tak, že vysune hlavu dopředu, sklopí uši, nozdry stáhne dozadu a někdy také vycení zuby. Jestliže ohrožení pokračuje, kůň může vyskočit kupředuse sníženou hlavou a nataženým krkem, připraven vyrazit proti nepříteli.
  3. Útok: Jestliže se vetřelec nestáhne, může mezi koňmi dojít k boji. Při něm se navzájem koušou, kamkoli dosáhnou. Zjména hřebci se často postaví na zadní a snaží se dopadnout předníma na hřbet protivníka a povalit ho na zem, kde jej mohou podupat a pokopat. Někteří koně, zvláště klisny, do sebe spíš couvají a útočí zadníma nohama.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti tento článek?

Ano
Trochu
Ne

Komentáře

1 Pk . Pk Pk . Pk | 2. dubna 2013 v 20:28 | Reagovat

zajímavé 8-)

2 Avito321ml Avito321ml | E-mail | 29. září 2017 v 5:16 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

что такое премиум аккаунт на авито
раздача аккаунтов авито 2016
пополнение кошелька avito бонус avito
авито ярославль деньги
нев баланс авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama