Říjen 2011

Šlesvický chladnokrevník

3. října 2011 v 16:28 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Těžký kůň typu koba.
Hlava: Spíše plochá, vždy s živým, zvídavým pohledem. Uši jsou středně dlouhé, daleko od sebe posazené, zašpičatělé, oči malé, ale ne nepřiměřeně.
Barva: Obvykle se vyskytují hnědáci a ryzáci, zvláštně atraktivní jsou čokoládově zbarvení ryzáci s ocasem a hřívou barvy lnu. Občas se vykytnou i bělouši.
Výška: Od 15.1 do 16.1 pěstí.


Oldenburský kůň

2. října 2011 v 14:29 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Působí dojmem kvalitního plnokrevníka těžkého typu.
Hlava: Kvalitní, dobře stavěnou hlavu nese silný, ale krásně klenutý krk. Uši jsou dlouhé, zašpičatělé, profil mírně konvexní, nozdry široce roztažitelné.
Barva: Nejčastěji se vyskytují vraníci, hnědáci a ryzáci.
Výška: Od 16.2 do 17.2 pěstí.


Hucul

2. října 2011 v 14:22 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Velice podobná jako u konika. Má bohatou hřívu i ocas. Akce nohou vyšší a plynulejší než u konika.
Hlava: Krátká, klínovitá hlava s tupým chřípím má obvykle rovný profil. Uši jdoe malé a špičaté, oči spíše malé.
Barva: Dnes převládají hnědáci nebo ryzáci s hřívou a ocasem barvy lnu, objevují se i plaví nebo myšově šedí koně.
Výška: 12 až 13 pěstí.


Nejdražší koně světa

2. října 2011 v 14:01 | Shery |  Zajímavosti
Je všeobecně známo, že i svět koní je světem luxusu a velkého byznysu. Potvrzuje to i skutečnost nejdražšího koně na světě, jímž je plnokrevní plemeník Fuasaichi Pegasus.Tento hřebec byl prodán roku 2000 za neuvěřitelných 60 milionu dolarů.

Arabský šejk Mohamad Maktúm koupil ročního plemeníka Kingmama za 11,2 mil dolarů v roce 2006 a roku 1985 za 13,1 milionu dolarů ročního koně Seattle Dancera.

Roku 2008 na Floridě za úctyhodných 16 mil. dolarů koupil John Magnier spolu s hřebčínem Coolmore dvouletého The Green Monkey. Tato koupě se bohužel vůbec nevyplatila, jelikož tento hřebec se zúčastnil pouze třech dostihových závodů, ani jedno vítězství a na dotacích získal pouhých 11 tisíc dolarů. Zranění ukončilo velmi brzy jeho kariéru.

O nejdražší koupi koně v České republice se postaral Jiří Charvát, který jej koupil za 7 milionu korun a pro koně si dojel, až do Irska.

Co se týče klusáků, tak společnost Trotting Promotion Cena Amerika vyhlásila nejdražším koněm Quick Wooda, který byl prodán za 800 tisíc euro.