Duben 2012

Shagya arab

28. dubna 2012 v 19:43 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Vzhledem je shagya typický arab, ale je poněkud robusnější. Podobně jako arabští plnokrevníci má i on žíně hřívy, kštice a ocasu hedvábně jemné, dlouhé a rovné. V podstatě je shagya arab kůň nejvyšší kvality.
Hlava: Typicky krásná s daleko od sebe posazenýma ušima a velkýma laskavýma očima po stranách lehce vyklenutého čela. Drobné chřípí s jemnými, široce roztažitelnými nozdrami přechází v charakteristicky klenuté hrdlo.
Barva: Většina potomků Shagyi po něm zdědila saténově bílou srst, ale možné jsou všechny barvy, které se vyskytují u arabů, včetně vzácně se vyskytujíví se černé.
Výška: Od 14.2 do 15.2 pěstí.Starokladrubský kůň

28. dubna 2012 v 19:12 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Krk je hluboký a svalnatý, nohy silné, se širokými plochými klouby, krátkými spěnkami, které nekryjí žádné rousy. Akce kladrubáků je mimořádně vysoká, což jejich pohybu dodává vznosnost, kopyta jsou střední velikosti, velmi dobře tvarovaná.
Hlava: Klasický vzhled hlavy s výrazným klabanosem prozrazujestarošpanělský původ. Uši jsou středně dlouhé, oči velké s přitažliným pohledem, čelo je široké a nozdry široce otevřené.
Barva: Dnes jsou možné pouze dvě barvy - vybělující bělouš a vraník.
Výška: V dřívějších dobách mívali kladrubáci výška 18 nebo dokonce i 20 pěstí, dnešní zástupci tohoto plemene jsou i vysocí od 16.2 do 17 pěstí.

Meklenburský kůň

28. dubna 2012 v 18:33 | Shery |  Plemena

Všeobecná charakteristika

Stavba těla: Krk je poměrně dlouhý, prsa široká a hluboká, nohy silné s okrouhlými pevnými kopyty.
Hlava: Dobře stavěná, průměrné velikosti, rovného profilu. Uši jsou středně dlouhé, oči laskavé a výrazné.
Barva: Obvykle se vyskytují hnědáci, tmaví hnědáci, ryzáci a vraníci. Můžou být bílé odznaky na hlavě a na nohou.
Výška: V průměru mezi 15.3 a 16.1 pěstí.