Pivovarští koně

21. července 2013 v 14:03 | Shery |  Zajímavosti
Ačkoli tažný kůň je vlastně kůň využívaný k zápřeži do jakéhokoli typu povozu, většinou bývá tento termín spojován s těžkými plemeny.
  • Zatímco původně se tažní koně chovali za účelem těžké práce na farmách a přepravy nákladů, dnes nám v řadě měst po celém světě nabízejí krásnou podívanou, když táhnou pivovarský vůz se sudy piva. Pivovarští koně na sobě mívají na míru zho¨tovený postroj z mosazi a lakované kůže, vážící až 80 kg.
  • Anglický shire je plemeno známé hlavně tím, že z něj pocházejí největší koně světa. Shiverští koně mohou být až 183cm vysocí a vážit přes tunu. Někteří pivovarští shireští koně denně dostávali kbelík piva - kdy každý kůň měl svůj oblíbený druh.
  • "Budweiserští clydesdaleové" pivovaru Anheuser Busch mají v USA prominentní postavení; tato pivovarská spřežení cestují po celé zemi a ráda by se prosadila i na mezinárodním poli. Reklamní spot ze soutěže Super Bowl 2008 s Clydesdaleským koněm a dalmatinem se stal reklamou číslo jedna, kdy půlminuta vysílacího času přišla na 2,6 milionů $.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti tento článek?

Ano
Trochu
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama